• DOLAR
  5,7678
  %0,52
 • EURO
  6,3514
  %0,50
 • ALTIN
  272,26
  %0,79
 • BIST
  104.064
  %-0,73
Geminbeli Geçidi İnşaatı Bitmek Üzere

Geminbeli Geçidi İnşaatı Bitmek Üzere

Geminbeli Geçidi İnşaatını yeninden başladığı belirtilirken; 1 yılın ardından bu geçidin bitirilmesine dair çalışmaların başlatıldığı kaydedildi.

Karadeniz’i Akdeniz’e bağlamak noktasında son derece önemli bir geçit olacak olan Geminbeli Geçidi; Sivas’ın Zara ilçesi sınırlarında bulunuyor. 2010 rakım yüksekliğe sahip olan geçidin, ilk inşasına ise 2013 yılı itibariyle başlanmıştı.

Toplamda 500 milyon TL bedeli bulunan Geminbeli Geçidinin, toplamda 8.400 metre uzunluğunda olduğu bildirildi. Geminbeli Geçidinde tünelin ucunun görünmesine 500 metre kadar mesafe kaldığı belirtilirken; özellikle kış aylarında geçidin ulaşımı oldukça kolaylaştırdığı bildirildi.

Geminbeli Geçidi tünelinde incelemelerde bulunan Sivas Valisi Salih Ayhan; tünelin kalan mesafesinin 500 metro olduğu belirtti.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir