Sivas Haberler

“Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği” Düzenlendi

Sivas Kongresi’nin 100. Yılı Etkinlikleri içerisinde Divriği’de ‘Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği’ yapıldı.

“Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği” Düzenlendi
101 Okundu
03 Mayıs 2019 - 14:21

Divriği Kaymakamlığı’nın himayesinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğünce organize olarak yapılan şenlikte, unutulmaya yüz tutmuş geleneksel oyunlar oynandı. Şenliğe Divriği’de öğrenim gören yüzlerce ilkokul ve ortaokul öğrencisi ve ilçeden çok sayıda kişi ilgiyle izledi.

Şenlikte konuşma yapan Divriği Kaymakamı Muhammet Öztabak, “Bilgisayar, televizyon ve benzeri teknolojik cihazların bağımlısı haline gelen çocuklar temel sosyal becerileri öğrenmekte güçlük çekmekte, çevreleriyle sağlıklı iletişim kurmakta zorlanmaktadır. Oysaki açık hava oyunları çocukların motor gelişimini destekler, zihinsel ve fiziksel gelişimlerin sağlıklı bir şekilde olmasını sağlar. Geleneksel oyunlarda yetişkin yönlendirmediğinden çocuklar kendi sorunlarını kendi çözmeyi öğrenirler, daha yeterli hissederler ve öz güvenleri artar. Bu nedenledir ki çocukların geleneksel oyunları oynamaları teşvik edilmeli ve desteklenmelidir.” diye konuştu.

Cenk Akarsu

İletişim: cenkakarsu@sivashaberler.com
Sivas Haberler Editörü aynı zamanda yazarlık yapmaktadır.
Cenk Akarsu

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store