• DOLAR
  5,7635
  % -0,11
 • EURO
  6,4297
  % 0,47
 • ALTIN
  282,9559
  % 1,81
 • BIST
  97.149
  % 1,84
“Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği” Düzenlendi

“Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği” Düzenlendi

Divriği Kaymakamlığı’nın himayesinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğünce organize olarak yapılan şenlikte, unutulmaya yüz tutmuş geleneksel oyunlar oynandı. Şenliğe Divriği’de öğrenim gören yüzlerce ilkokul ve ortaokul öğrencisi ve ilçeden çok sayıda kişi ilgiyle izledi.

Şenlikte konuşma yapan Divriği Kaymakamı Muhammet Öztabak, “Bilgisayar, televizyon ve benzeri teknolojik cihazların bağımlısı haline gelen çocuklar temel sosyal becerileri öğrenmekte güçlük çekmekte, çevreleriyle sağlıklı iletişim kurmakta zorlanmaktadır. Oysaki açık hava oyunları çocukların motor gelişimini destekler, zihinsel ve fiziksel gelişimlerin sağlıklı bir şekilde olmasını sağlar. Geleneksel oyunlarda yetişkin yönlendirmediğinden çocuklar kendi sorunlarını kendi çözmeyi öğrenirler, daha yeterli hissederler ve öz güvenleri artar. Bu nedenledir ki çocukların geleneksel oyunları oynamaları teşvik edilmeli ve desteklenmelidir.” diye konuştu.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir