• DOLAR
  5,9168
  %-0,02
 • EURO
  6,5666
  %-0,05
 • ALTIN
  296,87
  %-0,26
 • BIST
  7,6985
  %-0,01
Gazlı içecek tüketen çocuklar hırçınlaşıyor !

Gazlı içecek tüketen çocuklar hırçınlaşıyor !

Çocuk hastalıklarına ilişkin uzmanlık yapan Dr. Ersin Gözkeser, çocukların fazla gazlı içecek tüketmesinin onları hırçınlığa sevk edeceği konusunda ebeveynlere uyarılarda bulundu.

Çocukların gazlı içecek tüketmesi sonucu beslenme sistemlerinde büyük değişiklikler meydana geldiğini ve sağlıklarının bozulduğunu söyleyen Gözkeser, gazlı içecekte bulunan maddelerin uykusuzluğa da sebebiyet verdiğini söyledi. Uykusunu alamayan çocukların gündelik hayatlarında da hırçın bir şekilde davrandığını belirten Gözkeser, çocukların ailelerini gazlı içecekten uzak durmaları konusunda tavsiyelerde bulundu.

Bunun yanında gazlı içeceklerin içerisinde bir miktar kimyasal maddenin de bulunduğu ve özellikle çocukların dengesini tepe taklak ettiğini vurgulayan doktor Gözkeser zorunlu olmadıkça küçük çocuk bulunan evlere gazlı içeceğin dahi sokulmamasını söyledi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir