• DOLAR
  5,8143
  %0,03
 • EURO
  6,4736
  %0,15
 • ALTIN
  275,74
  %-0,08
 • BIST
  7,7866
  %0,35
Gardaşlık Festivali’nin açılışı Sivas’ta yapılıyor

Gardaşlık Festivali’nin açılışı Sivas’ta yapılıyor

Sivas Valisi Salih Ayhan’ın yaptığı açıklamaya göre, 5-6 Ağustos  tarihlerinde yapılacak olan Gardaşlık Festiveli’ne ev sahipliğini Sivas yapacak.

Sivas Valisi Salih Ayhan, 2019 yılının Sivas kongresinin 100.yılı olması vesilesiyle çok önemli olduğunu ve bu yılın bereketli geçmesini istediğini ayrıca bu yılın gardaşlık bağlarımızı güçlendirmesini istediğini belirtti.

Bu organizasyonun daha önce resmi olmayan şekilde “Dünya Sivaslılar Günü” adı altında yapıldığını belirten Ayhan, Bu işin resmiyete dökülmesi için 5-6 Ağustos tarihlerinde Gardaşlık festivali yapacaklarını dile getirdi. Ayrıca Vali Ayhan, Sivas’ın öneminden bahsederek, bu önemin etrafında kenetlenmek için tüm Sivaslılara festivale katılma çağrısında bulundu.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir