Galatasaray doktoru Omar Elabdellaoui son durumu açıkladı

Galatasaray doktoru Omar Elabdellaoui son durumu açıkladı
14:00 - Ocak 1 2021 Cuma

Galatasaray’ın Norveçli futbolcusu Omar Elabdellaoui, yılbaşı kutlaması sırasında elindeki havai fişeklerin patlaması sonucu yaralandı. Ulus’ta hastaneye kaldırılan Norveçli futbolcunun ilk müdahalesi yapıldı. Liv Hospital Göz hastalıkları uzmanı Prof.Dr. Vedat Kaya, Elabdellaoui’nin son durumu ile ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Norveçli futbolcunun dün gece 12 sularında hastaneye geldiğini söyleyen Kaya, “Yaralanma konusu daha çok göz ve tek gözde. Gerekli muayeneleri yaptık. Sonra ben ve plastik cerrah arkadaşlarım göz ekibiyle girdik. Müdahalemizi yaptık. Şimdi odasında. Şimdiki durumu düne göre oldukça iyi Tıbbi tedavi uygulanıyor Tekrar müdahaleye ihtiyaç var mı, muhtemelen gerekli olacak. Böyle bir planlama yapıyoruz, biz varız. tam bir karar verilmedi, yarın bir değerlendirme yapacağız, kursu planlamayı düşünüyoruz.

“Dünden daha iyi”

Kaya, görme duyusuyla ilgili bir soruya, “Her zaman meydana gelen termal kimyasal bir tramvaydır. İlk etapta olumsuz bir etkisi vardır. Önemli olan sonuç olarak nereye ulaşacağıdır. Biz de takibimizi yapıyoruz. Ultrason, tomografi, biyomikroskopik inceleme yapıldı. Dünden daha iyi diyebilirim ”diye cevapladı.

Bir gözünün diğerine göre görece hasar gördüğünü belirten Vedat Kaya, şu anda futbola dönüşüyle ilgili bir şey söylemenin zor olduğunu belirtti.

“Burada termal kimyasal yanık ve buna dayalı bir tedavi uygulayacağız”

Bu tür yaralanmalarda ileride müdahale gerekebileceğini ifade eden Kaya, “Görme yeteneği var. Önümüzdeki dönem için bir şey söylemek çok bağlayıcı olur. Size genel bir çerçeve çizmek istedim. Burada başvuracağız. Bir termal kimyasal yanık ve bununla ilgili bir tedavi. Bizim açımızdan termal kimyasal bir yanıktır.İlgili bir temizlik işlemi yaptık.Malzemeleri temizledik. Tıbbi gerekli tüm işlemleri burada yaptık. bir günde çok fazla fark var. Yüzeyin restorasyonunu adım adım planlıyoruz “.

Kaya, son olarak yarın yapılacak kontrollerin ardından planların yapılacağını belirtti.

Oğuzhan Ort – Ozan Buğra Koşar

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi