• DOLAR
  5,9185
  %0,51
 • EURO
  6,5614
  %0,46
 • ALTIN
  296,82
  %0,69
 • BIST
  7,6904
  %0,35
Bağdat’taki ABD askerlerine füzeli saldırı

Bağdat’taki ABD askerlerine füzeli saldırı

Geçtiğimiz gün İranlı general Süleymani’nin Amerika hava saldırısı sonucu öldürülmesinden sonra bugün yaşanan olay bölgede tansiyonu iyice yükseltti.

Yerel kaynaklardan alınan bilgilere göre Irak’ın başkenti Bağdat’ta bulunan ABD Büyükelçiliğinin çok yakınına 2 adet roket atarlı saldırı gerçekleştirildi. Saldırıyı şu ana kadar henüz kimse üstlenmedi. Saldırıda herhangi bir ölü ya da yaralı olup olmadığı da açıklanmazken, Amerikalı askerlerin güvenlik amacıyla normal şartlarda trafiğe açık olan bir nizamiyesini kapattığı belirtildi.

Süleymani’nin öldürülmesi sonrasında İranlı yetkililerden intikama dair sözler dillendirilmiş ve kısa bir süre içerisinde iki ülke arasında tırmanan gerilimin karşılıklı saldırılara ve nihayetinde savaşa dönüşebileceği belirtilmişti. Bu akşam ABD Büyükelçiliği yakınına yapılan bu saldırının devamının gelmesi bekleniyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir