Freni patlatan otomobil, kliniğin bahçesine uçtu: 2 çocuk ve 5 yaralı

Freni patlatan otomobil, kliniğin bahçesine uçtu: 2 çocuk ve 5 yaralı
12:00 - Haziran 16 2020 Salı

Kaza, saat 10.00 civarında Santral eğimi olarak bilinen İzmit Gazanfer Bilge Bulvarı’nda meydana geldi. Elde edilen bilgilere göre, hastaneden dönen Suriye’den 5 kişilik bir aileden oluşan 41 MK 004 plakalı Tofaş arabası, genellikle kazaların meydana geldiği Santral eğiminden patladı medyan. Sürüklenen araba, yol kenarındaki çelik bariyerleri kırdıktan sonra, yolun sonunda ormanlık alandan Aile Sağlığı Merkezi’ne vurarak durabildi. Kazada araç hurdaya çıkarılırken, ikisi çocuk olmak üzere 5 kişi yaralandı.

2 çocuk, 2 çocuk yaralandı

Kazayı gören kişiler 112 acil durum ekibini bilgilendirdi. Olay yerine gelen itfaiyecilerin yardımıyla araçtan çıkarılan yaralılar Yusuf Süleyman, Hıdır Süleyman, Mustafa Süleyman, Helvan Demir Bektaş ve Hasan Mustafa sağlık merkezi personeline ilk müdahalesini yaptılar. Daha sonra ambulans olay yerine alınan yaralılar çevre hastanelere götürüldü ve tedavi edildi. 6 yaşındaki Hıdır Süleyman’ın ciddi durumda olduğu öğrenildi.

Sağlık Merkezi çalışanı yaralı şoföre telefon verdi

Öte yandan, yaralı araçtan kurtulan şoför Muhammed Süleyman, 2 yaralı çocuğunun durumunu görünce sinir krizi geçirdi. Sağlık merkezi personeli ve vatandaşları tarafından sakinleştirilen Süleyman, çevreyi aileden telefonla bilgilendirmesi için bir telefon istedi. Bu arada, telefonunu genişleten sağlık merkezi çalışanı, ailenin yaralı şoförle buluşmasına yardımcı oldu. Polis ekipleri kaza hakkında soruşturma başlattı.

Gürcan Yılmaz

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi