Florida’da çöken binada can kaybı 27’ye yükseldi

Florida’da çöken binada can kaybı 27’ye yükseldi
23:00 - Temmuz 5 2021 Pazartesi

ABD’nin Florida eyaletine bağlı Miami Beach’in kuzeyindeki Surfside’da 24 Haziran’da kısmen çöken 12 katlı binada arama-kurtarma çalışmaları, binanın ayakta kalan kısmının kontrollü yıkılmasının ardından yeniden başladı. Ekiplerin, 3 kişinin daha cansız bedenine ulaşması ile hayatını kaybedenlerin sayısı 27’ye yükseldi. Şu ana kadar kimlikleri tespit edilen kurbanların yaşları ise 4 ila 92 aralığında değişiyor.

Miami-Dade Belediye Başkanı Daniella Levine Cava yaptığı açıklamada, binanın ayakta kalan kısmının kontrollü şekilde yıkılmasının ardından ara verilen arama-kurtarma çalışmalarının yeniden başladığını ve ekiplerin 3 kişinin daha cansız bedenine ulaştığını aktardı.

Cava, 118 kişiden ise hala haber alınamadığını açıkladı. Binanın ayakta kısmının ekiplerin hayatını tehlikeye attığını ifade eden Cava, “Gerçekten bu binayı yıkmadan devam edemezdik” ifadelerini kullandı. Cava, yıkımın ardından ekiplerin daha önce ulaşamadıkları alanlara ulaştığını belirterek, “Gitmemiz gereken yer orasıydı” dedi.

Bina dün gece kontrollü şekilde yıkıldı

Binanın yıkım tarihi Karayipler’i vuran Elsa Kasırgası’nın salı günü Florida’ya ulaşacağı beklentisi ile öne çekilmişti. Binanın ayakta kalan kısmı, yerel saatle 22.30 sıralarında patlayıcılar kullanılarak saniyeler içinde yıkıldı.

İLGİLİ HABER

ABD Başkanı Biden, Florida eyaleti için acil durum bildirgesini onayladı

İLGİLİ HABER

Florida’daki arama-kurtarma çalışmaları kontrollü yıkım öncesi geçici süre ile durduruldu

İLGİLİ HABER

Florida’da çöken binanın enkazından bir çocuğun çıkarıldığı anlar kamerada

İLGİLİ HABER

Florida’da çok katlı bina kısmen çöktü

İLGİLİ HABER

ABD’de çöken 12 katlı binada yaklaşık 100 kişiden haber alınamıyor

İLGİLİ HABER

ABD’de 12 katlı binadaki çökme anı kamerada

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi