FETÖ’cülerden itirafçı kaymakama tehdit: ‘Attığın adımdan haberimiz var’

FETÖ’cülerden itirafçı kaymakama tehdit: ‘Attığın adımdan haberimiz var’
13:00 - Haziran 13 2022 Pazartesi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının FETÖ’nün mülkiye mahrem yapılanmasına yönelik soruşturmasında gözaltına alınan eski kaymakam C.M., savcılık aşamasındaki beyanlarında itirafçı olmak istediğini söyleyerek örgüte dair tüm bildiklerini anlattı.

“Attığın adımdan haberimiz var”

Örgütle Malatya’da dershaneye giderken tanıştığını söyleyen C.M., “2010 yılında paralel yapıya mensup kişiler Malatya’da ‘Şakir’ isimli bir kişiyle görüştürdüler. Bu kişi Ankara’dan gelmişti ve beni de KPSS’ye çalışmak için oraya götürdüler. KPSS’den iyi bir puan aldıktan sonra ‘Kurumların açmış olduğu sınavlara gir’ diyerek meslek yönlendirmesini onlar yaptı. Sınavı kazandıktan sonra Şakir isimli şahıs beni tekrar aradı ve maaşımın yüzde 15’ini kendilerine vermemi istedi. Örgütün toplantılarına katılmayı aksattıktan sonra beni sürekli farklı kişiler aradı. ‘Seni takip ediyoruz haline hareketlerine dikkat et attığın adımdan haberimiz var. Bunları senin iyiliğin için söylüyoruz’ dediler. ‘Seni sahipsiz bırakmayız’ diyerek beni sürekli farklı insanlarla tanıştırdılar” dedi.

Darbe girişimi sırasında mesleğini yaptığını ifade eden C.M., etkin soruşturmanın her aşamasında örgüt mensubu olarak bildiği kaymakamları ve mahrem imamları da teşhis edeceğini beyanına ekledi. İtirafçı kaymakam hakkında C.M. hakkında ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan 7 yıl 6 aydan 15 yıla kadar hapis cezası talebiyle iddianame hazırlandı.

Engin Yağcı

 

İLGİLİ HABER

Hudut kartallarının sınırda yakaladığı 2 FETÖ şüphelisi tutuklandı

İLGİLİ HABER

İçişleri Bakanlığı: ‘FETÖ terör örgütü mensubu 38 şahıs yakalandı’

İLGİLİ HABER

FETÖ üyeliğinden ceza alan sanık yeniden yargılanmaya başlandı

İLGİLİ HABER

Bartın’da FETÖ’ye ait depoda 20 ton gıda ve temizlik malzemesi ele geçirildi

İLGİLİ HABER

Bartın merkezli 4 ilde FETÖ operasyonu: 36 gözaltı

İLGİLİ HABER

FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne Bylock operasyonu: 17 gözaltı kararı

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi