FETÖ kanala atılan telefondan kırmızı bültene seslendi

FETÖ kanala atılan telefondan kırmızı bültene seslendi
10:12 - Haziran 26 2020 Cuma

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ / PDY soruşturması kapsamında, tutuklanan 64 şüpheli için 10 Haziran’da Adana ve Mersin’in merkezinde bir operasyon düzenlendi. 62 şüphelinin yakalandığı operasyonda, şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda, kuruluşa gönderilmek üzere toplanan 25 bin 800 dolar, 2 bin 75 euro, 5 bin 350 TL nakit radyo ile ele geçirildi. cep telefonları, silahlar ve tüfekler. Şüphelilerin 14’ü tutuklanırken, 27’si adli kontrol şartıyla salıverilirken, 5 şüpheli ev hapsi tedbirleri ile serbest bırakıldı ve 15 şüpheli ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

FETÖ ile konuştu, kırmızı bülten istedi

Polisin evine baskın düzenlediğini gören şüphelilerden Mehmet Sait A., cep telefonunu 9. kattan sulama kanalına attı ve şüphelinin cep telefonu sualtı polisi tarafından kanaldan çıkarıldı ve incelendi. Siber Şube Müdürlüğü’nde yapılan incelemede Mehmet Sait A.’nin ‘kırmızı bülteni’ tarafından aranan FETÖ’nün Güney Afrika’sı

imam Necdet İ. Kuruluşla bir araya geldiği ve aldığı talimatlar doğrultusunda finansman sağladığı iddia edildi.

Öte yandan Mehmet Sait A.’nin örgüt lideri Fetullah Gülen’e ait cep telefonunda ses kayıtları olduğu ortaya çıktı. Şüphelinin soruşturmasında Fetullah Gülen’in konuşmalarını sevdiği için ses kayıtlarını cep telefonunda tuttuğunu söylediği öğrenildi.

Polis operasyonları sonrasında adliyeye nakledilen Mehmet Sait A., götürüldüğü mahkeme tarafından tutuklandı.

Fatih Keçe – Serkan Çetinkaya

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi