FETÖ kaçağı gıyabında yakalandı, 2 eski polis şefi

FETÖ kaçağı gıyabında yakalandı, 2 eski polis şefi
15:00 - Ocak 6 2021 Çarşamba

Edinilen bilgiye göre Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, tutuklama kararı bulunan silahlı terör örgütü FETÖ / PDY üyelerinden eski 1. Sınıf Emniyet Müdürü AD’nin saklandığını tespit etti. Örgütün evinde, düzenledikleri operasyonla zanlıyı yakaladı.

FETÖ / PDY soruşturması kapsamında tutuklama kararı çıkaran eski 1. Sınıf Emniyet Müdürü İ.E., Merkez Emniyet Müdürlüğü’ne yaptırdı. Polis ekiplerinin geldiğini anlayınca 4. kattaki evin balkonundan bir ağaç tutarak aşağı atlayıp kaçmaya çalıştı. İ.E., kovalamaca sonucu yakalandı ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı. Gözaltına alınan 2 zanlının sahte kimlik kartı olduğu ve yakalanmamak için kılık değiştirdiği belirlendi. Dairenin aynı zamanda FETÖ / PDY örgütü üyesi olduğu için tutuklanan eski bir albay olduğu belirlendi. Ev aramasında örgüte ait çok sayıda kurumsal not, belge ve dijital malzemeye el konuldu.

Şüphelilerin organizasyon tarafından örgüte bağlılığı ve teslim edilme istekleri yüksek personel olarak kodlandığı ve her ikisinin de ByLock kullanıcısı olarak organizasyonel mesajlaşma yaptıkları kaydedildi.

Ali Narguner

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi