Sivas Haberler

Fen Bilimleri dersini çöp toplayarak işlediler

Gümüşdere Ortaokulu öğrencileri Fen bilimleri dersi sırasında İnsan ve Çevre konusunu işlemek adına köy meydanında çöp topladılar.

Fen Bilimleri dersini çöp toplayarak işlediler
118 Okundu
10 Nisan 2019 - 11:38

Gümüşdere Ortaokulu öğrencileri Fen bilimleri dersi sırasında İnsan ve Çevre konusunu işlemek adına köy meydanında çöp topladılar.

Merkeze bağlı Gümüşdere köyü içerisinde bulunan okulda okuyan öğrenciler, Fen Bilimleri dersi sırasında İnsan ve Çevre konusunu uygulamalı olarak işlemeye başladılar. Ellerine eldivenleri ve yüz maskelerini takan öğrenciler, köy sokaklarında bulunan çöpleri, çöp poşetleri içerisine topladı. Eğlenceli olarak etkinliği tamamlayan öğrenciler önceden hazırladıkları üzerlerinde ‘Temiz Çevre, Temiz İnsan’, ‘Çevremizi Temiz Tutalım’ ve ‘Temiz Çevre, Temiz Toplum’ yazılı dövizler açtıktan sonra slogan atarak köy sokaklarında yürüdüler.

Köy sakinleri tarafından öğrenci ve öğretmenleri çalışması taktirle karşılandı.

Cenk Akarsu

İletişim: cenkakarsu@sivashaberler.com
Sivas Haberler Editörü aynı zamanda yazarlık yapmaktadır.
Cenk Akarsu

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store