• DOLAR
  5,8127
  %-0,00
 • EURO
  6,4689
  %0,08
 • ALTIN
  275,41
  %-0,19
 • BIST
  7,7676
  %0,11
Faiz indirimi emlak sektörünü olumlu etkiledi

Faiz indirimi emlak sektörünü olumlu etkiledi

Son zamanlardaki faiz indirimi konusunda değerlendirmede bulunan Sivas Emlak Müşavirleri ve Danışmanları Derneği ( SEMDER) Başkanı Kerim Çayır; bu indirimlerin emlak piyasasını hareketlendirdiğini belirtti.

Faiz İndirimi Emlak Sektörünü Olumlu Etkiledi

Emlakçı esnaflarının uzun süreden beri faiz indirimi beklediğine değinen Kerim Çayır; yaklaşık olarak 1 yıldır faiz indirimi konusunda taleplerinin bulunduğunu sözlerine ekledi. Söz konusu faiz indirimin yapılmasına paralel olarak artık vatandaşların da satılık evlere bakmaya başladığını sözlerine ekleyen Çayır; bu faiz oranlarının bir miktar daha düşmesi gerektiğini belirtti.

Özellikle mevduat faizlerinin de düşmesinin gerekli olduğuna değinen Kerim Çayır; emlak sektörünün bu indirimden önce can çekiştiğini sözlerini ekledi. Faiz oranlarının yüksek olmasının doğal sonucu olarak emlak satışlarının neredeyse yok denecek kadar azaldığını belirten Çayır; faiz indirimlerinin piyasayı hareketlendirmeye yettiğini belirtti.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir