• DOLAR
  5,7189
  % -0,12
 • EURO
  6,3502
  % -0,23
 • ALTIN
  276,5321
  % -0,35
 • BIST
  95.546
  % -0,51
Evde Bakım Haziran Ayı Maaşları Yattı mı?

Evde Bakım Haziran Ayı Maaşları Yattı mı?

Bu maaş için Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nden sevkle, sağlık kurulu raporu verebilen tam teşekküllü hastanelerden en az yüzde elli oranında, ağır engelli olduğunu gösteren rapor alınmalıdır. Küçük çocuklardaki engelli raporu, yıllık veya iki yıl için verilmektedir. Raporlarında da ağır engelli alanı işaretlenmemektedir.

Evde Bakım Haziran Ayı Maaşları Yattı mı?

Bu rapora ve engellilik oranına göre,  evde bakım maaşı bağlanmasına karar verilmektedir. Bu maaşı; engelli bireyin annesi, babası, kardeşi, eşi, çocukları, çocuklarının eşleri, torunları, torunlarının eşleri, kardeş eşleri, eşinin annesi, babası, eşinin kardeşi, amca, dayı, teyze, hala ve onların eşleri, çocukları, çocuklarının eşleri gibi kişilerin engelli bireyin bakımını üstlenmesi koşuluyla verilmektedir.

Eğer engelli bireye, yükümlülüğü olmayan birey bakıyorsa; engelli bireyin bir aylık asgari ücret miktarının üç bölü ikisini geçmemesi gerekir. Bakıma ihtiyacı olan engelli kişinin bakımını karşılayan yakını ya da vasisi ise, paylaştıkları çatı altında yaşayan bireylerin kişi başı kazancı asgari ücretin iki bölü üçünü geçmemelidir.

2019 yılı itibariyle evde bakım maaşı 1315 lira olmuştur. Bu maaşının ödenmesini bekleyen engelli yakınları için evde bakım haziran ayı maaşları yattı mı? Bekleyişi sürmektedir. Haziran ayına ait evde bakım maaşı, bugün, sadece Ordu ve Bolu illerinde yatırılmıştır.

 

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir