Sivas’ta ev ev dolaşarak iftar yemeği dağıttılar

Sivas’ta ev ev dolaşarak iftar yemeği dağıttılar
12:57 - Mayıs 5 2020 Salı

Ramazan ayına girilmesiyle birlikte her sene kurulan iftar çadılarının kurulamaması sebebiyle bu yıl Sivaslı ihtiyaç sahiplerinin evleri teker teker dolaşılarak iftar yemeği dağıtılıyor.

Maddi durumu yetersiz olan vatandaşlara Ramazan ayında yapılan iftar yemeği ikramları bu sene çok farklı bir şekilde sürüyor. Sivas Belediyesi tarafından tedarik edilen sıcak yemekler, görevliler tarafından kapı kapı dolaşılıyor ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

Hem Hayat Ağacı Derneği, hem de Sivas Belediyesi tarafından yapılan iftar yemeği yardımı sayesinde her gün Sivaslı 100’den fazla ailenin sofrasına yemek sağlanıyor. İftar yemeği yardımı yapılan mahallelerden biri olan Alibaba Mahalle Muhtarı İbrahim Tozkoparan yaptığı açıklamada Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’e teşekkür ederek ihtiyaç sahibi vatandaşların iftarlıklarının evlere gönderildiğini söyledi. Kılavuz Mahalle Muhtarı Ebuzer Akpolat ise benzer şekilde Başkan Bilgin’e teşekkürlerini sunarak çalışamayan vatandaşların dualarını almanın yüksek öneme sahip olduğunu ifade etti.

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi