• DOLAR
  5,9127
  %0,42
 • EURO
  6,5563
  %0,38
 • ALTIN
  296,65
  %0,63
 • BIST
  7,6863
  %0,30
Sivas etli ekmeğine gurbette talep büyük

Sivas etli ekmeğine gurbette talep büyük

Sivas’ın meşhur etli ekmeğine Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yaşayan Türk vatandaşlardan da büyük bir talep geldiği öğrenildi.

Kolay hazırlanması ve uzun süre bekletilebilmesinin de etkisiyle yurt dışından sürekli toplu sipariş verilen etli ekmeklerin Almanya, Hollanda ve İsviçre gibi ülkelere sürekli özel paketlerle gönderildiği ortaya çıktı. Sivas’ta uzun yıllardır fırıncılık işiyle uğraşan Ali Kara isimli usta yaptığı açıklamada talebi karşılamakta güçlük çektiklerini söyledi. Özellikle yaz aylarında Sivas’a gelen gurbetçilerin bol miktarda etli ekmek siparişi verdiğini söyleyen Ali Kara, yıl içerisinde de 20’şerli paket halinde yurt dışından sürekli sipariş geldiğini söyledi.

Vakumlu kapların içine yerleştirilen etli ekmeğin 1 hafta boyunca bozulmadığını, bu yüzden yurt dışına da sorunsuz gönderilebildiğini söyleyen Ali Kara zaman zaman uçakla gönderimde problem yaşanmasına rağmen gurbetçilerin talebinin hiç azalmadığını, kendilerinin ise bu isteklere cevap verebilmek için büyük gayret gösterdiğini söyledi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir