Esnaf normalleşme kararlarını dört gözle bekliyor

Esnaf normalleşme kararlarını dört gözle bekliyor
11:44 - Mayıs 29 2021 Cumartesi

Pandemi tedbirleri kapsamında uzun süreden beri kapalı olan kafe, restoran vb. yerlerin işletmecileri 1 Haziran’dan sonraki normalleşme adımlarını dört gözle bekliyor.

Dünyayı derinden sarsan korona virüs pandemisinden dolayı gerek ekonomik hayat gerekse de sosyal hayatta aksaklıklar ve problemler yaşanmaya devam ediyor. Özellikle ülke genelinde alınan pandemi tedbirleri ve kapanma kararlarından dolayı uzun süreden beri kapalı olan kafe ve restaurant gibi işyerlerinde esnaflar ekonomik olarak çok zor durumda. 1 Haziran’dan sonra atılması beklenen normalleşme adımları kapsamında bu işletmelerin sürekli olarak açık olmasını isteyen esnaf, artık dayanacak gücü kalmadığını ve ayağa kalkmak için çaba sarf ettiklerini belirtti.

Sivas merkezde kafe işleten Mesut Topçu yetkililere seslenerek, ekonomik ve psikolojik açıdan bitik durumda olduklarını, 1 Haziran’da atılacak normalleşme adımları çerçevesinde tüm hazırlıklarını yaptıklarını ve normalleşme kararlarını dört gözle beklediklerini ifade etti.

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi