Erzincan deresindeki dere taşan taşkın suları mahallenin ortasından geçti

Erzincan deresindeki dere taşan taşkın suları mahallenin ortasından geçti
10:00 - Temmuz 14 2020 Salı

Erzincan’da günlerdir süren sağanak yağışlar birçok köy ve mahallede sellere neden oluyor. Yaklaşık 20 dakika boyunca sağanak yağıştan sonra merkezin Yaylabaşı İlçesinde bir sel felaketi meydana geldi. Ergan Dağı’nın eteklerinden çıkan sel, Yaylabaşı Mahallesi’nin tam ortasından geçti.

Aniden, mahallenin ortasındaki sel korkuya neden oldu. Büyük kayaları sürükleyen sel suları nedeniyle yol kapatıldı. Çok sayıda ev ve meyve bahçesi, ekili topraklar sel suları tarafından taşınan çamur ve balçık ile kaplanmıştır. Bazı binaların duvarları yıkıldı ve araçlar hasar gördü.

Sel felaketinin mahallede büyük hasara yol açtığını belirten bir vatandaş, “Aniden sel geldi. Bir otomobil akıntıya uçtu. Taşkın suları, arabanın akışı engellediği için mahalleyi sular altında bıraktı. Allah’a şükür ki araçta kimse yoktu, can kaybı yoktu. Sel evimize ve bahçelerimize çok zarar verdi. ”

Öte yandan sel felaketinden sonra Erzincan Belediyesi ve DSİ 82. Şube Müdürlüğü ekipleri dere yatağında ve su altındaki alanlarda temizlik çalışmalarına başladı.

Vali Mehmet Makas ve Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun’un Yaylabaşı İlçesi’ne gittikleri ve soruşturma yaptıkları belirtildi.

Ahmet Akbuğ

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi