• DOLAR
  5,9501
  %0,12
 • EURO
  6,5636
  %0,15
 • ALTIN
  302,12
  %0,60
 • BIST
  7,7725
  %0,01
Sivas’ta enerji tarlası kuruldu

Sivas’ta enerji tarlası kuruldu

Sivas merkezde bulunan Kayadibi köyünde 50 dönüm arazi üzerine güneş paneli tesisi kuruldu. 15 bin nüfuslu bir ilçenin elektrik enerjisi karşılanabilecek kapasitede olan tesiste 10 bin 800 panel bulunuyor.

Sivas Valisi Salih Ayhan ve Sivas Belediye Başkan Hilmi Bilgin özel bir firma tarafından yapılan güneş enerjisi santralinde incelemelerde bulundular. Merkeze bağlı Kayadibi Köyü’nde 50 dönüm arazi üzerine kurulan bu tesiste 10 bin 800 panel ile 15 bin nüfuslu bir ilçenin enerji ihtiyacını karşılayacak elektrik üretimi yapılacak. Böylece yılda 2 bin 970 karbon monoksit gazının doğaya salınımının önüne geçilmiş olacak. Yetkililerden bilgi alan Vali Ayhan ve belediye başkanı Hilmi Bilgin bu projeyi hayata geçirenlere teşekkür ettiler.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir