• DOLAR
  5,8951
  %-0,37
 • EURO
  6,5318
  %0,02
 • ALTIN
  282,42
  %0,24
 • BIST
  94.137
  %-1,18
Enerji tasarruf için yapılan proje Sivas’a ödül getirdi

Enerji tasarruf için yapılan proje Sivas’a ödül getirdi

Sivas Valiliği öncülüğünde hazırlanan ve Yıldızdağı Kayak Tesisinin enerji ihtiyacını karşılamak için geliştirilen proje ulusal bir yarışmada Sivas’a ödül getirdi.

2015 yılında Sivas Valiliği tarafından desteklenen ve Yıldız Dağı Kayak Merkezinin enerji maliyetini karşılamak amacıyla projelendirilen ‘Güneş Panelleri ile Enerji Üretim Projesi’ (Kovalı-GES), Kamu Hizmetlerinin Geliştirilmesi Kategorisinde ‘Mansiyon Ödülü’ aldı.

Projem Türkiye; “Mülki ve Yerel Yönetimlerde Yeni Fikirler ve Örnek Uygulamalar Yarışması”nda yarışmaya katılan projelerden 51 proje ödüle layık görüldü. 81 ilden katılımın bulunduğu ‘Projem Türkiye Yarışması’na Güvenlik ve Asayiş, Kamu Hizmetlerinin Geliştirilmesi, Kültürel, Sosyo Ekonomik ve Vatandaş Odaklı Hizmetler kategorilerinde toplamda 1102 proje başvurusu yapıldı. Sivas’ta işletmelerin iş geliştirme potansiyellerini ortaya çıkararak, üretime ve istihdama katkı sağlamak amacıyla 2012 yılında projelendirilen, 2016 Ağustos ile 2017 Aralık sürecinde uygulanan İŞGEM Projesi de, Sosyo – Ekonomik Kategorisinde ‘Başarı Ödülü’ nü aldı.

Sivas Valisi Salih Ayhan konuyla ilgili açıklamada bulunarak hiçbir emeğin karşılıksız kalmayacağını belirtti. Vali Ayhan,”2012 yılında Valiliğimiz himayelerinde, İl Özel İdaresi, Sivas Belediyesi, Sivas TSO ve OSB Müdürlüğü ortaklığında il özel idaresi adına projelendirdiğimiz ve AB finansmanıyla 2017 yılında uygulamaya geçen İŞGEM Projesi; kamu binalarımızda yenilenebilir enerji kaynakları ile maliyet tasarrufu sağlaması için Ulaş, Kovalı’da Et Entegre Tesisini yanındaki sahada uyguladığımız GES Projesi ile de ikinci bir ödüle layık görülmek, genel sekreter olarak heyecanla hazırladığımız projelerin Sivas Valisi olarak ödülünü almak nasip oldu, gurur verici.” dedi.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir