Sivas Haberler

Enerji tasarruf için yapılan proje Sivas’a ödül getirdi

Sivas Valiliği öncülüğünde hazırlanan ve Yıldızdağı Kayak Tesisinin enerji ihtiyacını karşılamak için geliştirilen proje ulusal bir yarışmada Sivas’a ödül getirdi.

Enerji tasarruf için yapılan proje Sivas’a ödül getirdi
128 Okundu
21 Mart 2019 - 1:19

Sivas Valiliği öncülüğünde hazırlanan ve Yıldızdağı Kayak Tesisinin enerji ihtiyacını karşılamak için geliştirilen proje ulusal bir yarışmada Sivas’a ödül getirdi.

2015 yılında Sivas Valiliği tarafından desteklenen ve Yıldız Dağı Kayak Merkezinin enerji maliyetini karşılamak amacıyla projelendirilen ‘Güneş Panelleri ile Enerji Üretim Projesi’ (Kovalı-GES), Kamu Hizmetlerinin Geliştirilmesi Kategorisinde ‘Mansiyon Ödülü’ aldı.

Projem Türkiye; “Mülki ve Yerel Yönetimlerde Yeni Fikirler ve Örnek Uygulamalar Yarışması”nda yarışmaya katılan projelerden 51 proje ödüle layık görüldü. 81 ilden katılımın bulunduğu ‘Projem Türkiye Yarışması’na Güvenlik ve Asayiş, Kamu Hizmetlerinin Geliştirilmesi, Kültürel, Sosyo Ekonomik ve Vatandaş Odaklı Hizmetler kategorilerinde toplamda 1102 proje başvurusu yapıldı. Sivas’ta işletmelerin iş geliştirme potansiyellerini ortaya çıkararak, üretime ve istihdama katkı sağlamak amacıyla 2012 yılında projelendirilen, 2016 Ağustos ile 2017 Aralık sürecinde uygulanan İŞGEM Projesi de, Sosyo – Ekonomik Kategorisinde ‘Başarı Ödülü’ nü aldı.

Sivas Valisi Salih Ayhan konuyla ilgili açıklamada bulunarak hiçbir emeğin karşılıksız kalmayacağını belirtti. Vali Ayhan,”2012 yılında Valiliğimiz himayelerinde, İl Özel İdaresi, Sivas Belediyesi, Sivas TSO ve OSB Müdürlüğü ortaklığında il özel idaresi adına projelendirdiğimiz ve AB finansmanıyla 2017 yılında uygulamaya geçen İŞGEM Projesi; kamu binalarımızda yenilenebilir enerji kaynakları ile maliyet tasarrufu sağlaması için Ulaş, Kovalı’da Et Entegre Tesisini yanındaki sahada uyguladığımız GES Projesi ile de ikinci bir ödüle layık görülmek, genel sekreter olarak heyecanla hazırladığımız projelerin Sivas Valisi olarak ödülünü almak nasip oldu, gurur verici.” dedi.

Cenk Akarsu

İletişim: cenkakarsu@sivashaberler.com
Sivas Haberler Editörü aynı zamanda yazarlık yapmaktadır.
Cenk Akarsu

Son Gönderiler Cenk Akarsu (Tümü)

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store