• DOLAR
  5,7760
  %-0,23
 • EURO
  6,4611
  %0,18
 • ALTIN
  272,72
  %-0,32
 • BIST
  7,7985
  %2,16
Elon Musk’ın Roket Prototipi bu sefer başarısız

Elon Musk’ın Roket Prototipi bu sefer başarısız

Mk1 Uzay aracına ait olan prototipin uygulanan basınç testini geçemediği belirtildi. SpaceX firması tarafından geliştirilerek Mars ve Ay’a gönderilmesi amaçlanan prototipin başarısız olduğu bildirildi.

SpaceX firması Elon Musk’a ait bir firma olarak ön plana çıkıyor. Bu firmanın geliştirmiş olduğu Mk1 prototipinin uygulanan basınç testi sırasında patladığı açıklandı. Amerika Birleşik Devletlerinin Teksas eyaletindeki test sahasında gerçekleştirilen testin başarısız olduğu belirtildi.

Test sahasında meydana gelen patlamanın hemen sonrasında roketten gaz çıkışı olduğu belirtilirken; roketin üst kısmında yer alan bölümün yerinden fırlayarak test alanında düştüğü açıklandı. Bu arada yetkililer söz konusu prototipin tamir edilemeyeceğini de açıkladılar.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir