• DOLAR
  5,9053
  %0,29
 • EURO
  6,5504
  %0,29
 • ALTIN
  296,27
  %0,50
 • BIST
  7,6656
  %0,03
Elektronik Sigara, İçmeyenleri Sigaraya Teşvik Ediyor

Elektronik Sigara, İçmeyenleri Sigaraya Teşvik Ediyor

Sigarayı bırakmaya yardımcı olması için üretildiği düşünülen elektronik sigara aslında sigara içemeye özendiriyor. Bu konuda açıklama yapan Kardiyoloji Uzmanı Doktor İsmail Erdoğu, elektronik sigaraların kendi pazarlarında 1/3 oranında sigara kullanmayan kişilerde sigara içmeyi öğrettiğini belirtti.

Elektronik Sigara, İçmeyenleri Sigaraya Teşvik Ediyor

Medicana Sivas Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Doktor İsmail Erdoğu, sigaranın ve tütün ürünlerinin Türkiye’de her yıl 100 bin kişinin ölümüne sebep olduğunu belirterek, ülkemizde tütün ve sigara kullanımının dünya sıralamasına göre çok yüksek olduğunu söyledi. Son yıllarda sigarayı bıraktırmak için kullanıldığı söylenen elektronik sigaranın birçoğunda nikotin bulunduğunu ve bu sigaraların masum olmadığını belirten Erdoğu aynı zamanda içindeki kimyasallardan dolayı da sigaradan daha zararlı olup olmadığının muallakta olduğunu ifade etti.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir