Sivas Haberler

Elektrik Kablosundan Güvercini İtfaiye Ekipleri Kurtardı

Sivas merkezde meydana gelen olayda bir güvercin elektrik kablolarına takılı kaldı. Uzun süre kablolara dolanmış bir şekilde itfaiye ekiplerinin gelmesini ve kendisini kurtarması bekleyen güvercin saatler sonra kurtarıldı.

Elektrik Kablosundan Güvercini İtfaiye Ekipleri Kurtardı
215 Okundu
16 Mayıs 2019 - 13:52

Sivas’ta ana cadde üzerinde bulunan aydınlatma direği üzerinde bulunan kablolara takılıp kalan bir güvercin yoldan geçen halkın dikkatini çekti. Ayağına dolanan iplerden dolayı elektrik kablolarına dolanmış olduğu görülen Güversin uzun süre buradan kurtulmaya çalıştı. Halkın dikkatini çeken güvercinin kurtarılması için itfaiye ekiplerine haber verildi.

ELEKTRİK TELLERİNDE SAATLERCE ASILI KALDI

Sivas’ta Atatürk Caddesi üzerinde meydana gelen olayda bir güvercin elektrik kablolarına takılı halde bulundu. Uzun süre burada takılı kalan ve ayağındaki iplerden ve kablolardan kurtulmaya çalışan güvercini halkın haber verdiği itfaiye ekipleri kurtardı.

Alınan bilgiye göre Atatürk Caddesi üzerinde meydana gelen olaydan bir güvercin ayağına dolanan işlerle uçup yol üzerindeki aydınlatma direğinin kablolarına kondu. Burada ayağındaki işlerle kablolara dolanan güvercin buradan kurtulmak için uzun süre uğraş verdi. Bu sırada güvercini fark eden halk onu kurtarmak üzere seferber oldu. Uzun süre burada kalan güvercin kurtarılamayınca Sivas Belediyesine ait itfaiye ekipleri olay yerine çağrıldı. İtfaiye ekipleri geldiklerinde itfaiye merdivenini kullanarak güvercini kabloların üzerinden alıp kurtardı. Elektrik kablolarına takılı kalan güvercin o anları ve kurtarılma anı Atatürk Caddesi üzerinde esnaflık yapan Mikail Uğur’un cep telefonu ile kaydedildi.

 

 

Selami Özer

İletişim: selamiozer@sivashaberler.com
Tarafsız Haber Sitesi Sivas Haberler Editörüdür.
Selami Özer

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store