• DOLAR
  5,7884
  %0,66
 • EURO
  6,4038
  %0,20
 • ALTIN
  271,88
  %-0,36
 • BIST
  7,6090
  %0,46
El işlemesi ürünler görücüye çıktı

El işlemesi ürünler görücüye çıktı

Aydın’ın Didim ilçesinde, ev hanımlarının hazırladığı el işlemesi ürünlerin yer aldığı sergi ilgi görüyor.

Didim’de, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi ile belediye işbirliğinde açılan kurslarda eğitim alan kursiyerlerin düzenledikleri serginin ilgi gördüğünü belirten ev hanımı Ülsen Kaya, turizm sezonu boyunca belediyenin denetiminde Altınkum’da açılan sergilerde kursiyerlerin gerek kurs aldıkları süre içerisinde gerek evde hazırlamış oldukları el işi nakış, ahşap boyama, resim, süs çantaları, boncuk işlemeler gibi el işi ürünleri sergileme imkanı buldukları söyledi. Kaya, çoğunluğun ev hanımı olan kursiyerlerin satışlardan elde ettikleri para ile mutfak masraflarını çıkarma imkanı bulduklarını belirtti.

Tatil için Didim de olduklarını belirten Bilgisayar Mühendisi Pınar Toker ise, İzmir’de yaşadıklarını ifade ederek, Kaymakamlık ve Belediyenin işbirliğindeki proje kapsamında kadınlara yönelik mesleki kursların açılıp kadının kendi ev ekonomisine katkı sağlamasının önemine değindi. Toker, sergideki ürünleri çok beğendiğini ve bir kaç parça aldığını sözlerine ekledi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir