EKVADOR’DA DEPREM 7.5 Şiddetinde bir çok ülkede hissedildi

Ekvator’da meydana gelen depremin şiddeti 7.5 Abd deprem araştırma merkezi büyüklük olarak önce 7.7 dedi sonradan ise merkezi Santiago bölgesine bağlı Palora kasabasının 115 kilometre güneydoğusunda yer alan deprem merkezinin ana oluşum yerinin ise yerin 132 metre altında olduğu açıklandı.

EKVADOR’DA DEPREM 7.5 Şiddetinde bir çok ülkede hissedildi
22.02.2019
46
A+
A-

Ekvator’da meydana gelen depremin şiddeti 7.5 Abd deprem araştırma merkezi büyüklük olarak önce 7.7 dedi sonradan ise merkezi Santiago bölgesine bağlı Palora kasabasının 115 kilometre güneydoğusunda yer alan deprem merkezinin ana oluşum yerinin ise yerin 132 metre altında olduğu açıklandı. Depremin ardından ise tsunami riski bulunmuyor. Can ve mal kaybı üzerine ise bilgi verilmedi.

Peru yakınlarındaki deprem aynı zamanda Kolombiya, Brezilya’da da hissedildi.

Ekvator ülkesi yeryüzünde yer alan en büyük su kütlesi Pasifik Okyanusunda yer alan Pasifik ateş çemberi olarak isimlendirilen fay hattının kenarında bir ülke. Dünyada en fazla depremler bu hatta gerçekleşiyor. Aynı zamanda birçok aktif volkan bu hatta yer alıyor. Yine 2016 yılında gerçekleşen depremde 16 insan ölmüş 20 bine yakın yaralı olmuştur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.