• DOLAR
  5,8951
  %-0,37
 • EURO
  6,5318
  %0,02
 • ALTIN
  282,42
  %0,24
 • BIST
  94.137
  %-1,18
EKVADOR’DA DEPREM 7.5 Şiddetinde bir çok ülkede hissedildi

EKVADOR’DA DEPREM 7.5 Şiddetinde bir çok ülkede hissedildi

Ekvator’da meydana gelen depremin şiddeti 7.5 Abd deprem araştırma merkezi büyüklük olarak önce 7.7 dedi sonradan ise merkezi Santiago bölgesine bağlı Palora kasabasının 115 kilometre güneydoğusunda yer alan deprem merkezinin ana oluşum yerinin ise yerin 132 metre altında olduğu açıklandı. Depremin ardından ise tsunami riski bulunmuyor. Can ve mal kaybı üzerine ise bilgi verilmedi.

Peru yakınlarındaki deprem aynı zamanda Kolombiya, Brezilya’da da hissedildi.

Ekvator ülkesi yeryüzünde yer alan en büyük su kütlesi Pasifik Okyanusunda yer alan Pasifik ateş çemberi olarak isimlendirilen fay hattının kenarında bir ülke. Dünyada en fazla depremler bu hatta gerçekleşiyor. Aynı zamanda birçok aktif volkan bu hatta yer alıyor. Yine 2016 yılında gerçekleşen depremde 16 insan ölmüş 20 bine yakın yaralı olmuştur.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir