Ekonomik Kriz Sivas’ta var mı? Ekonomi Nasıl Şuan da Türkiye’de?

Ekonomik Kriz Sivas’ta var mı? Ekonomi Nasıl Şuan da Türkiye’de?
12:03 - Şubat 19 2020 Çarşamba

Ülkelerin bazı zamanlarda yaşayabileceği çeşitli problemler vardır. Ülkeleri ve o ülkede yaşayan vatandaşları etkileyen problemler arasında ekonomik kriz dikkat çekmektedir. Ekonomik kriz, bir ülkenin birçok sektörde yaşadığı olumsuz değişim sebebinden dolayı almaktadır. Piyasalardaki belirsizlikler, paraların değerindeki düşüşler gibi sebeplerden dolayı ülkelerin ekonomisi zarar görmektedir. Türkiye’de de çeşitli dönemlerde ekonomik krizler yaşanmıştır. Türkiye’de yaşayan vatandaşlar, güncel bir ekonomik krizin olup olmadığını merak etmektedir.

Piyasadaki risklerin çeşitli alanlara olumsuz olarak yansıması ile oluşan ekonomik krizlerden birçok vatandaş etkilenmektedir. Şirketler, esnaflar ve işçiler ekonomik krizden olumsuz olarak etkilenmektedir. Faizlerin yükselmesi ile borçlanma artar ve çeşitli iflas olayları yaşanmaktadır. Bu etkilerden ötürü toplumsal sorunlar ortaya çıkmaktadır. Sivas ilinde yaşayan insanlar, hem Türkiye’de hem de Sivas’ta ekonomik kriz olup olmadığını merak etmektedir. Günümüzde ekonomik olarak toplumu etkileyen büyük bir kriz bulunmamaktadır.

Ekonomik Krizlerin Nedenleri Nedir?

Ülkelerin yaşadığı ekonomik krizlerin çeşitli sebepleri bulunmaktadır. Bu tür olumsuzluklara sebep olan olaylar doğrudan ve dolayı olarak ikiye ayrılmaktadır. Ekonomik krizler, başka ülkelerde yaşanan çeşitli sebeplerden dolayı da kaynaklanabilir. Özellikle, Dünya piyasasında etkili para birimleri olan ülkelerde yaşanan ekonomik sıkıntılar, birçok ülkeyi etkilemektedir. Ekonomik krizin doğrudan sebepleri arasında siyaset, savaş, ülkeler arası ilişkiler ve ülke içi toplumsal sorunlar yer almaktadır. Bu tür alanlarda yaşanan her türlü olayın ekonomik etkileri olmaktadır.

Toplumu olumsuz olarak etkileyen ekonomik kriz, özellikle küçük esnafları ve büyük şirketlerde çalışan işçileri etkilemektedir. Ekonomik krize sebep olan önemli etkenler arasında siyasi alandaki belirsiz durumlarda ve istikrarsız hareketler de yer almaktadır. Siyaset ile ekonomi doğrudan ilişkilidir. Piyasadaki belirsizlikler ve yaşanan rekabetler de ekonomi üzerinde çeşitli etkilere sahiptir. Bir ülkenin en önemli ekonomik unsurları arasında enerji yer almaktadır. Enerji açısından dışarıya bağımlı olan ülkelerin ekonomisi daha kırılgandır.

Türkiye’de Ekonomik Kriz Var mı?

Ekonomi, ülkeler için en önemli olan değerlerden biridir. Ekonomik olarak güçlü olan ülkeler, birçok alanda daha güçlü ve başarılı olacaktır. Türkiye ekonomik olarak zorlu yıllar geçirmiştir. Özellikle 2000’li yılların başında ekonomik olarak oldukça sıkıntı ünler geçiren Türkiye, o yıllardan sonra çeşitli atılımlar yaparak ekonomik olarak güçlenmeyi başarmıştır. Türkiye’nin ekonomik dengesinde siyasi etkenler oldukça önemlidir. İthalat ve ihracat arasındaki dengenin sağlanması ekonomi üzerinde etkili olmaktadır.

Türkiye’de yaşayan vatandaşlar, ekonomik kriz konusunda araştırmalar yapmaktadır. Çeşitli yatırımlar yapacak olan kişiler, ekonomik durumu merak etmektedir. Türkiye ekonomisinde çeşitli dalgalanmalar yaşanmaktadır. Siyaset ve ülkeler arası ilişkiler gibi konuların sık sık etkili olduğu ülke ekonomisinde para birimlerinin değerlerinde değişiklik yaşanmaktadır. Türkiye’de ekonomik kiriz olup olmadığına dair çeşitli senaryolar ve değerlendirmeler bulunmaktadır. Yatırım yapmayı düşünen kişiler, bu tür senaryoları araştırmaktadır.

Yorumlar (3)
 • YU
  yusuf
  2 sene ago
  ismet yılmaza sorun o daha iyi bilir. yurtları üniversiteye taşıyan o . eleştiri yapanada bağıran çağıran o
 • SA
  Saadet
  2 sene ago
  Siz ekonomik kriz yok deyince olmuyormu yani gerçi size yoktur belki ama bana var akşam yemeği yapmak için markete gidicem her seyin fiyatı el yakıyor orda kriz var doğalgaz yüzde bilmem kaç artmış kış günü donuyoruz kombiyi yakıyoruz fatura bi geliyor aaa ordada kriz var elektrik faturası geliyor suprizzz ordada kriz var 3 tane çocuk var kışlık elbise ayakkabı falan diyoruz oooo fiyatlar uçmuş ordada kriz var tabi bunlar en basitleri diyeyim ama bi tek şeyde kriz yok asgari ücret gerçekten orda kriz falan yok çok ucuz
 • BI
  Bilal
  2 sene ago
  Bugün bir başlık atmışsınız Sivas haber olarak ekonomik kriz var mı diye şöyle bir sivas Meydanı'na çıkıp helka Birkaç soru sorarsanız ekonomik krizi gerçekten halk size anlatacak basanın Sivas konusunda hiçbir araştırması olmadığı gibi veya olup da haber yapılmadığı bir ay içerisinde kendini yakan insanlar intihara kalkışan insanlar iş iş diye bağıran insanlar hangi ekonomiden bahsediyoruz
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi