Duygu Çelikten cinayetinde 2 tutuklama daha

Duygu Çelikten cinayetinde 2 tutuklama daha
21:00 - Ekim 10 2020 Cumartesi

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde yaşayan 2 çocuk annesi Duygu Çelikten, faturayı ödemek için 6 Eylül’de evinden ayrıldı. Doğu Garajı bölgesine fatura yatırmak için gelen komşusu Veli Ünder, annesinin hastanede olduğunu söyleyerek Çelikten’i arabasına aldı. İkisinden artık haber yok. Telefonlarına ulaşılamayan Duygu Çelikten için ailesi polis merkezine kaybolma başvurusunda bulundu.

Olayla ilgili soruşturma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu ekipleri, Eylül Cumartesi günü Kepez ilçesine bağlı Aktoprak ilçesindeki ormanlık alanda yaklaşık 40 santimetre derinlikte toprağa gömülü olarak Çelikten’in cesedini buldu. 21. Taşlarla kaplı cesedin bıçak yaraları olduğu ve cesedin çürümeye başladığı belirlendi. Stabilize bir yolla cesedin bulunduğu alana ulaşılırken, şüpheli veya şüphelilerin cenazeyi yaklaşık 300 metre ormanda taşıdıkları belirlendi. Genç kadının naaşı 22 Eylül Pazar günü gözyaşları içinde Kurşunlu Mezarlığı’na toprağa verildi.

17 saatlik sorgu tamamlandı

Cinayet Bürosu Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, olayla ilgili şüpheli ve zanlıları yakalamak için geniş çaplı bir çalışma başlattı. Çelikten’in cinayet zanlısı olduğu iddia edilen Veli Ünder’i her yerde arayan Antalya polisi, şüpheliyi Muğla’nın Fethiye ilçesinde saklandığı evde yakalayarak Antalya’ya getirdi. Şüpheli Veli Ünder, 17 saatlik sorgusunun tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

“Ne yaptıysa, çoktan yaptı”

Veli Ünder, adliyeye sevk edilirken cinayeti işlediğini itiraf etmesi hakkında konuşmak istemediğini söyledi. Duygu Çelikten’in annesi Leyla Çelikten’in kendisine sorulmasının ardından şüpheli, “Yaptığı çoktan yapıldı” dedi. Şüpheli adliyeye sevk edildi. Antalya Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, zanlının polis, Cumhuriyet Başsavcılığı ve Sulh Ceza Hakimliği nezdinde yapılan sorgulamada sessiz kalma hakkını kullandığı ve ‘kasten’ tutuklandığı belirtildi. öldürme ‘.

Olayla ilgili soruşturmayı derinleştiren Antalya Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Ekipleri, Veli Ünder’e yardım etmek için belirledikleri uyuşturucu sattığı iddia edilen iki kardeşi yakalamak için soruşturma başlattı.

Tutuklanan cesedi gömdüğü tespit edilen iki kardeş

Cinayet Bürosu Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Veli Ünder’in ormanlık alana götürülen ve öldürülen Çelikten’in cenazesini gömmek için S.Ö ve D.Ö kardeşleri 10 bin TL’ye götürdüğünü belirledi. Ekipler, iki kaçak kardeşi evlerinde yakaladı. Şüphelilerin evinde yapılan arama sırasında uyuşturucu ve tartı ele geçirildi. Emniyetteki ifadelerinin ardından iki zanlı adliyeye sevk edildi. Adliyede hakim karşısına çıkan kardeşler tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi