• DOLAR
  5,7451
  %0,13
 • EURO
  6,3234
  %0,06
 • ALTIN
  270,20
  %0,03
 • BIST
  104.828
  %0,82
Dünyanın Marsı olarak bilinen yere gezi düzenlendi

Dünyanın Marsı olarak bilinen yere gezi düzenlendi

Sivas’ta Cumhuriyet Üniversitesi öğrencileri tarafından kurumuş olan Jeopark ve Jeoturizm topluluğuna üye öğrenciler Dünya üzerindeki Mars olarak adlandırılan Eğribucak kayalıklarına bilimsel gezi düzenlediler.

Dünyanın Marsı Olarak Bilinen Yere Gezi Düzenlendi

Sivas merkeze 20 kilometre uzaklıkta bulunan ve Dünyadaki Mars olarak bilinen Eğribucak kayalıklarına çeşitli bilimsel geziler yapılmaya devam ediliyor. Öğrenciler tarafından ve turistler tarafından ziyaret edilen bu kayalıklar kızıl rengi sebebiyle Mars’a benzetiliyor. Kızıl gezegen Marsı andıran görüntüsü sebebiyle bu kayalıklara olan ilgi her geçen gün artıyor. Cumhuriyet Üniversitesi öğrencilerinin kurmuş olduğu Jeopark ve Jeoturizm topluluğuna üye öğrenciler Prof. Dr. Gülpınar Akbulut Özpay nezaretindebu kayalıklara bilimsel bir gezi düzenlediler. Gezi başlamadan önce Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümü 3.sınıfta okuyan Seval Kılıçarslan, bu kayalıklar için bestelediği parçasını gitar eşliğinde söyledi.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir