• DOLAR
  5,8147
  %0,44
 • EURO
  6,4658
  %0,25
 • ALTIN
  276,05
  %0,90
 • BIST
  7,7627
  %1,70
Dünya’daki Marsa yoğun ilgi!

Dünya’daki Marsa yoğun ilgi!

Sivas’ta bulunan ve yeni evli çiftlerin düğün çekimleri için uğrak noktası olan Sivadokya ve Dünya’daki Mars olarak adlandırılan Emirhan kayalıkları turistlerden de yoğun ilgi görüyor.

Kızıl rengi ve toprak yapısı nedeniyle marsı andıran Emirhan kayalıkları, Kapadokya turizmine alternatif  olarak görüldüğü için Sivadokya adını aldı. Yerli turistlerinde sürekli ziyaret ettiği Emirhan kayalıkları, şu sıralar düğün fotoğrafları çekimleri için tercih ediliyor. Düğün fotoğrafını Emirhan kayalıklarında çektiren çiftler, “Düğün fotoğrafçımızın tavsiyesi ile buraya çekimlere geldik. Burası Dünya’daki Mars olarak adlandırılıyor. Alışılmışın dışında, ilginç bir yer. Çekimler için burayı tercih etmemizden dolayı mutluyuz, bizim için değişik bir anı oluyor” açıklamalarında bulundu.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir