• DOLAR
  5,8094
  %0,06
 • EURO
  6,4448
  %0,01
 • ALTIN
  274,79
  %0,51
 • BIST
  7,6582
  %-0,02
’Dünya’daki Mars’ büyük ilgiyle ziyaretçi akınına uğruyor

’Dünya’daki Mars’ büyük ilgiyle ziyaretçi akınına uğruyor

Dünya’daki Mars olarak ün yapan Eğribucak Kayalıkları; son zamanlarının favori gezi mekanı olarak tanımlanıyor. Sivas’taki bu doğal güzellik alanı yoğun bir ziyaretçi akınına uğruyor.

Sivas kent merkezine 20 km kadar mesafesi bulunan Eğribucak Kayalıkları; oldukça önemli bir jeopark olarak tanımlanıyor. Özellikle turistler ve araştırmacılar bölgeye yoğun bir şekilde ilgi gösteriyor. Kızıl renginden dolayı Mars yüzeyine benzeyen bölgenin son zamanlarda ün yaptığı da biliniyor.

Ziyaretçilerini kendine hayran bırakan Eğribucak Kayalıkları; etkili bir yürüyüş bölgesi olarak tanımlanıyor. Sivas Valiliği öncülüğünde gerçekleştirilen doğa yürüyüşü kapsamında Eğribucak Kayalıkları da ziyaret edildi. Bölgenin büyüleyici bir atmosfere sahip olması; önemli bir turizm merkezi olma yolunda bölgenin önemli bir merkez haline gelmesine neden oluyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir