Düğünden çıkıp, takım elbiseyle yangına koştu

Düğünden çıkıp, takım elbiseyle yangına koştu
12:12 - Ağustos 26 2021 Perşembe

Olay, Yeşil Mahalle 376 Sokak’ta akşam saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, sokaktaki metruk binadan alevlerin yükseldiğini gören vatandaşlar durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. İhbar üzerine bölgeye itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi.

Rüzgarın da etkisi ile kısa sürede tüm evi saran alevler metruk binanın bitişiğindeki evleri de tehdit etmeye başladı. Kısa sürede olay yerine gelen Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri yangına müdahale etti.

Takım elbiseyle çatıya çıktı, alevlerin yan binaya sıçramasını önledi

İtfaiye ekiplerinin çalışmalarını sürdürdüğü sırada baldızının düğün merasimi sonrasında akrabalarıyla ilgilenirken yangın ihbarını haber alan Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Nazilli İtfaiye Amirliği’nde görevli İtfaiye Çavuşu Akansel Serkan Kuru üzerindeki takım elbisesiyle çalışma arkadaşlarının yardımına koştu.

Alevler içerisinde kalan binanın yanındaki evin çatısına tırmanarak alevlere su sıkan Kuru ve itfaiye personellerinin özverili çalışmaları ile yangın diğer eve sıçramadan kontrol altına aldı. Mahalleliyi panikleterek sokağa döken yangında, ölen ya da yaralananın olmaması teselli kaynağı olurken,İtfaiye Çavuşu Kuru’nun meslek aşkı ise takdir topladı.

Evleri yanmaktan son anda kurtulan ev sahipleri de başta İtfaiye Çavuşu Kuru olmak üzere yangında canla başla görev yapan itfaiye personeline teşekkür etti. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Murat Uçkaç – Ali Soydemir

İLGİLİ HABER

Hatay’da orman yangını

İLGİLİ HABER

Orman yangının sebebi ATV aracı

İLGİLİ HABER

Elazığ’dan sel ve yangın bölgelerine 1 milyon 511 bin lira destek

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi