• DOLAR
  5,8890
  %0,55
 • EURO
  6,5329
  %0,05
 • ALTIN
  294,89
  %0,78
 • BIST
  7,6666
  %0,02
Sivaslı öğrenciler yabani hayvanlar için doğaya yem bıraktı

Sivaslı öğrenciler yabani hayvanlar için doğaya yem bıraktı

Sivaslı öğrenciler yabani hayvanlarının hava koşulları sebebiyle yaşadığı yemek bulma problemine duyarsız kalmadı.

Sivas’ta bir süredir kar yağışının bastırması ve bazı bölgelerde tipi yaşanması sebebiyle yabani hayvanların gıda bulması oldukça zorlaştı. Bu durum karşısında örnek bir davranış sergileyen Sivaslı öğrenciler hayvanların karınlarını doyurması için çeşitli bölgelere yem koydu.

Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün yurtlarında konaklayan öğrencilerin seferber olduğu faaliyete bazı Sivil Toplum Kuruluşları da katıldı. Kardeşler tepesine çıkan ekip o bölgede hayvanların geçiş güzergahında bulunan bölgeleri tespit etti. Daha sonra bu yerlere bayat ekmek, su ve yurt yemekhanesinden artan bazı yemekler konularak yabani hayvanların açlık çekmemesi sağlandı.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir