• DOLAR
  5,7449
  %-0,08
 • EURO
  6,3531
  %0,19
 • ALTIN
  270,97
  %-0,34
 • BIST
  105.380
  %1,54
Doğanşar Peri Bacaları ilgi bekliyor

Doğanşar Peri Bacaları ilgi bekliyor

Doğanşar Peri Bacaları olarak da bilinen Çoban Kayaları ziyaretçilerini bekliyor. Sivas Doğanşar ilçesi sınırlarında bulunan Çoban Kayaları; önemli bir kültürel değer olarak kültür varlıkları envanterine girmeyi hak ediyor.

Kayalıklarda bulunan 5 farklı mağara araştırmacılarının ilgisini beklerken; bu kayalıkların kültür envanterine kayıt edilmesi sabırsızlıkla bekleniyor. Görünüş itibariye peri bacalarını andırdığı için Doğanşar peri bacaları olarak da isimlendirilen Çoban Kayaları; araştırmacıların ilgisini bekliyor.

Tarihi yazar Fikri Karaman; Çaban Kayalıkları’nda yer alan mağaralarda birtakım yaşanmışlıkların olduğuna dikkat çekiyor. Burada yapılacak olan bilimsel araştırmalar neticesinde yeni keşiflerin olabileceğine dikkat çeken Karaman; bu bölgenin turizme kazandırılmasının da önemi üzerinde duruyor.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir