• DOLAR
  5,9038
  %0,80
 • EURO
  6,5476
  %0,27
 • ALTIN
  295,47
  %0,98
 • BIST
  7,6928
  %0,36
Sivas’ta bir vatandaşın Doğan sevgisi pahalıya mal oldu

Sivas’ta bir vatandaşın Doğan sevgisi pahalıya mal oldu

Halit Şeker isimli Sivaslı bir vatandaşın Doğan’a karşı olan aşırı ilgisi şaşkınlıkla karşılanıyor.

Bundan 2 yıl kadar önce 30 bin lira gibi yüksek meblağda bir rakam ödeyerek Almanya’dan özel yetiştirilmiş bir doğan getirten Halit Şeker, bu yırtıcı kuşun ülkeye getirilmesi için ise büyük uğraşlar vermiş. Bakanlık’tan yırtıcı kuşu Türkiye’ye getirebilmek için bir sürü bürokratik işlemlerle de uğraşan Halit Şeker yaklaşık 2 yıldır sahiplendiği doğanı çiftliğinde besliyor.

Aylık 800 Lira Masrafı Var

Halit Şeker yaptığı açıklamada yalnızca doğanlara değil, at ve köpeklere de ilgisi bulunduğunu, fakat doğanın hayatında bambaşka bir yeri olduğunu söyledi. Doğan için 5 bin lira harcayarak özel bir kafes yaptığını da ifade eden Halit Şeker, “Oğlum” ismini verdiği yırtıcı kuşunun aylık giderinin ise 800 lira olduğunu söyledi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir