• DOLAR
  5,9257
  %0,15
 • EURO
  6,5433
  %0,20
 • ALTIN
  281,98
  %0,09
 • BIST
  95.258
  %1,36
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: “Vatanımızın her karış toprağı şehit kanlarıyla yoğrulmuştur”

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: “Vatanımızın her karış toprağı şehit kanlarıyla yoğrulmuştur”

Mekke’de şehit yakınlarıyla bir araya gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, şehitliğin önemine değinerek, “Bizim vatanımızın her karış toprağı asırlardır şehit kanlarıyla yoğrulmuştur” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Mekke’de şehit yakınları ile bir araya geldi. Hac İdare Merkezinde gerçekleştirilen buluşmada, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a eşi Seher Erbaş da eşlik etti. Şehit yakınlarını haccını tebrik eden Erbaş, şehitliğin Peygamberlikten sonra bir Müslümana nasip olan en büyük derece olduğunu söyledi.

“Şehitlerimizin de diri olduğuna ve bizi cennette beklediklerine inanıyoruz”

Erbaş, Kur’an-ı Kerim’de şehitler için, “Allah yolunda öldürülenleri ölüler sanmayın, bilakis onlar diridirler ve Rableri katında rızıklandırılırlar” buyurulduğunu hatırlatarak, “Kur’an’da Rabbimizin buyurduğu bir şeye imanımızın tam olduğunu hepimiz biliyoruz. Dolayısıyla şehitlerimizin de diri olduğuna ve bizi cennette beklediklerine inanıyoruz” dedi.

“inancımızı her zaman diri tutacağız”

Şehitliğin önemine vurgu yapan Başkan Erbaş, “Peygamber Efendimiz şehitliğin önemine binaen şöyle buyuruyor ‘İçimden öyle geçiyor ki, Allah yolunda şehit olsam, dirilsem, tekrar şehit olsam, dirilsem, tekrar şehit olsam’ 3-4 defa bunu tekrarlıyor. Cenab-ı Hak, sizlere hayırlı uzun ömürler nasip eylesin. Bizim vatanımızın her karış toprağı asırlardır şehit kanlarıyla yoğrulmuştur. Bayrağımız, hilal ve yıldızın şehidin kanına yansımasıyla oluşmuştur. Bayrağımız da bize şehitliği hatırlatır. Biz şehitlerimizin Peygamberlerle haşr olacaklarına olan inancımızı her zaman diri tutacağız” diye konuştu.

Başkan Erbaş, konuşmasının ardından şehitler için dua etti. Görüşmede, Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Ekrem Keleş de hazır bulundu.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir