Diyaliz Bölümünde Toplu Doğum Günü

17:06 - Nisan 10 2019 Çarşamba

Numune Hastanesi hemodiyaliz ünitesinde tedavi gören hastalarına özel doğum günü sürprizi yaptı.

Hemodiyaliz ünitesinde tedavi gören hastalara moral olması açısından Sivas Numune Hastanesi ünite çalışanları tarafından sembolik doğum günü sürprizi yapıldı. Hemodiyaliz Ünite bölümünde gerçekleşen kutlamaya hasta yakınları ve servis çalışanları ile birlikte hasta yönetimi de katıldı.

Konuyu değerlendiren Başhakemi Op. Dr. Emin Ertan Temizöz, “Diyaliz servisindeki hastalarımıza doğum günü kutlaması yaptık. Bu tür etkinlikleri tüm hastanemizde gerçekleştirme amacındayız. Amacımız hastalarımızın mutluluğu tedavilere uyumlarının sağlanması iyileştirme süreçlerinin hızlandırılmasıdır” söyledi.

Bu tür etkinliklerin hastanın tedavisinde destek olduğunu dile getiren Diyaliz Sorumlusu Dr. Özgen Bilge Kangal, “Hastalarımızın medikal tedavilerinin yanı sıra morallerini yüksek tutmaya özen gösteriyoruz. Bu hem bizimle olan iletişimlerini güçlendiriyor, hem de tedavilerine destek oluyor. Bu amaçla belirli aralıklarla çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Bugün de toplu bir doğum günü etkinliğimiz var. Bize bu konuda desteğini esirgemeyen hastane yönetimimize ve emeği geçen tüm diyaliz ekibimize teşekkür ediyorum” dedi.