• DOLAR
  5,7971
  %-0,49
 • EURO
  6,4953
  %0,11
 • ALTIN
  277,84
  %-0,57
 • BIST
  98.415
  %3,71
Divriği İkiz Köprüler Dikkatleri Çekmeye Devam Ediyor

Divriği İkiz Köprüler Dikkatleri Çekmeye Devam Ediyor

Sivas’ın Divriği ilçesinde bulunan ikiz köprüler gelenlerin dikkatini çekmeye devam ediyor. Bu köprüler Türklerin Anadolu’ya girişlerinin hemen ardından ilk yerleşim yerlerinden biri olan Sivas’ın Divriği ilçesi Çidemli köyünde yer alıyor.

Divriği İkiz Köprüler Dikkatleri Çekmeye Devam Ediyor

Türklerin Anadolu’ya giriş yaptıktan sonra ilk olarak yerleştikleri yer olan Sivas’ın Divriği ilçesi Çidemli Köyü’nde yer alan ve biri Selçuklular tarafından bir diğeri ise Romalılar tarafından yapılan köprüler buraya gelenlerin dikkatini çekiyor. Köprülerin en dikkat çekici yönü ise birbirinden farklı medeniyetler tarafından ve farklı zaman dilimlerinde yapılmış olmasına rağmen birbirine çok benzemesi olarak gösteriliyor. Bu köprülerin aynı zamanda İpek Yolu olarak bilinen ticaret yolu üzerinde yer almış ve kullanılmış.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir