Sivas Haberler

Din Görevlilerine Terör Konusunda Eğitim Verildi

“Terörü Hep Birlikte Durdurabiliriz” projesi kapsamında din görevlilerine terör seminerleri verildi.

Din Görevlilerine Terör Konusunda Eğitim Verildi
124 Okundu
05 Nisan 2019 - 12:08

“Terörü Hep Birlikte Durdurabiliriz” projesi kapsamında din görevlilerine terör seminerleri verildi.

Sivas’ın Gürün ilçesinde verilen terör semineri; Sivas Valiliği koordinesinde gerçekleşiyor. “Terörü Hep Birlikte Durdurabiliriz” ile teröre karşı bilinçlendirme çalışmaları yapılıyor. Yine terör örgütleri tarafından din ve dini değerlerin istismar edilmesinin önüne geçmek, örgütlerin eleman temin etmelerini engellemek hedefleniyor. Bununla birlikte; dini istismar eden terör örgütlerine katılanların teslim olmalarını sağlamak, terör ve terör örgütlerinin bu tür faaliyetlerine karşı toplumda farkındalık oluşturarak toplumsal refleks ve bilincin geliştirilmek, terörle mücadele halk desteğinin sağlanması ve şiddete varan aşırılıkların önlenmesi, terör örgütü yapılarına karşı ilgili kurumlarla koordineli bir çalışma yürüterek amaçlanıyor.

“Terörü Hep Birlikte Durdurabiliriz’’ Projesi kapsamında bir ay içerisinde 17 konferans düzenlenip yaklaşık bin din görevlisine konferans verilmesi planlanıyor.

Cenk Akarsu

İletişim: cenkakarsu@sivashaberler.com
Sivas Haberler Editörü aynı zamanda yazarlık yapmaktadır.
Cenk Akarsu

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store