• DOLAR
  5,7189
  % -0,12
 • EURO
  6,3502
  % -0,23
 • ALTIN
  276,5321
  % -0,35
 • BIST
  95.546
  % -0,51
Din Görevlilerine Terör Konusunda Eğitim Verildi

Din Görevlilerine Terör Konusunda Eğitim Verildi

“Terörü Hep Birlikte Durdurabiliriz” projesi kapsamında din görevlilerine terör seminerleri verildi.

Sivas’ın Gürün ilçesinde verilen terör semineri; Sivas Valiliği koordinesinde gerçekleşiyor. “Terörü Hep Birlikte Durdurabiliriz” ile teröre karşı bilinçlendirme çalışmaları yapılıyor. Yine terör örgütleri tarafından din ve dini değerlerin istismar edilmesinin önüne geçmek, örgütlerin eleman temin etmelerini engellemek hedefleniyor. Bununla birlikte; dini istismar eden terör örgütlerine katılanların teslim olmalarını sağlamak, terör ve terör örgütlerinin bu tür faaliyetlerine karşı toplumda farkındalık oluşturarak toplumsal refleks ve bilincin geliştirilmek, terörle mücadele halk desteğinin sağlanması ve şiddete varan aşırılıkların önlenmesi, terör örgütü yapılarına karşı ilgili kurumlarla koordineli bir çalışma yürüterek amaçlanıyor.

“Terörü Hep Birlikte Durdurabiliriz’’ Projesi kapsamında bir ay içerisinde 17 konferans düzenlenip yaklaşık bin din görevlisine konferans verilmesi planlanıyor.

Yorumlara Kapalıdır

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir