• DOLAR
  5,9448
  %0,15
 • EURO
  6,5556
  %-0,17
 • ALTIN
  300,46
  %0,76
 • BIST
  7,7755
  %-0,22
Sivaslı Devran’ın hayalleri gerçekleşiyor

Sivaslı Devran’ın hayalleri gerçekleşiyor

Sivas’ta engelli bir öğrenciye eğitim verebilmek için yaptığı fedakarlık ile gündeme gelen Sedat Bayiskit herkesin takdirini toplamıştı. Onun eğitim için gittiği engelli Devran’ın hayalleri gerçekleştiriliyor.

Sivaslı Devran’ın Hayalleri Gerçek Oluyor

Sivas’ta öğretmenlik yapan Sedat Bayiskit, Sivas Valiliği tarafından görevlendirilmesiyle bedensel engelli öğrencisinin evine eğitim verebilmek için haftanın 2 günü kendisine ait otomobili gidiyordu. 100 kilometre yol kat ederek öğrencisinin evine giden öğretmen bu fedakarlığı ile gündeme gelmişti. Yapılan haberin ardından Devran Koçer’e hayallerinden birisi olan elektrikli engelli aracı hediye edildi. Koçer’in bir diğer hayali ise diz üstü bilgisayar sahibi olmaktı. Devran’ın hayalini duyan Sivas Valisi Salih Ayhan Devran’ın bu hayalini gerçekleştirdi. Koçer’in hayallerinden biri de polis olmaktı. Gerçekten polis olamasa da, Devran Hafik Kaymakamı Hacı Kerim Meral’in desteği ile bu hayalini biraz olsun yaşamış oldu.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir