• DOLAR
  5,7223
  %-0,36
 • EURO
  6,2871
  %-0,68
 • ALTIN
  279,50
  %-0,21
 • BIST
  100.098
  %-0,14
Deri hastalıkları olanlara şifa kaynağı

Deri hastalıkları olanlara şifa kaynağı

Sivas merkezde bulunan uyuz ve egzaman hastalığı olanlar için şifa kaynağı olan Uyuz Çermik şifa arayan vatandaşların ve ayrıca serinlemek için gelen çocukların akınına uğruyor.

DERİ HASTALIKLARI OLANLARA ŞİFA KAYNAĞI

Sivas merkeze bağlı Gümüşdere Köyünde bulunan Uyuz Çermik başta uyu olmak üzere pek çok deri hastalıklarına iyi geliyor. Bu çermiğe deri hastalıklarına şifa arayan Türkiye’nin dört bir yanından insanlar geliyor. Uyuz Çermik yazın soğuk kışın ise sıcak oluyor. Köy muhtarı Mert Kurt göl suyunun cilt hastalıklarına iyi geldiğini söyleyerek buraya gelen sayısının her geçen gün arttığını ekledi. Muhtar gölde şifa bulmak üzere yurtdışından da gelenlerin olduğunu söyleyen Kurt yer olmadığı için gelenleri misafir edemediklerini ifade etti.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir