• DOLAR
  5,8890
  %0,55
 • EURO
  6,5329
  %0,05
 • ALTIN
  294,89
  %0,78
 • BIST
  7,6666
  %0,02
Gürün’de İş yerleri ve Kahvehanelere Sigara denetlemesi

Gürün’de İş yerleri ve Kahvehanelere Sigara denetlemesi

Gürün ilçesinde İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Sağlık Müdür Vekili, Çevre Sağlığı Birimi Sorumlusu ve Dumansız Hava Sahası Sistemi Sorumlusu tarafından oluşturulan heyet iş yerleri ve kahvehanelere dumansız hava sahası denetlemesi yaptı.

Bir yandan yasaya aykırı bir davranış sergilenip sergilenmediğini kontrol eden heyet, bir yandan da karşılaştıkları vatandaşlara kapalı ortamlarda sigara içmenin toplum sağlığına zararlarından bahsetti. Pasif içiciliğin en az aktif içicilik kadar sağlığa zararlı olduğunu vurgulayan ekipler kurallara harfiyen uyan işletme sahiplerine ise teşekkür etti.

Gürün ilçe Sağlık Müdür Vekili Kübra Topraktepe tarafından yapılan açıklamada yaptıkları denetlemenin en az haftada bir kere olacak şekilde rutin bir iş haline geleceğini ifade etti.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir