• DOLAR
  5,7971
  %-0,49
 • EURO
  6,4953
  %0,11
 • ALTIN
  277,84
  %-0,57
 • BIST
  98.415
  %3,71
“Demokrasi ve Milli Birlik” konulu konferans yapıldı

“Demokrasi ve Milli Birlik” konulu konferans yapıldı

Sivas Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu’nda “Demokrasi ve Milli Birlik” konulu konferans düzenlendi.

Prof. Dr. Metin Bozkuş’un konuşmacı olarak katıldığı konferansta 15 Temmuz darbe girişimi, demokrasi, insan hakları ve milli birlik konuları ele alındı.

Millet iradesini hedef alan darbelerin kabul edilemez olduğunu belirten Bozkuş, bununla birlikte toplumdaki siyasi kutuplaşmalar ve çatışmalar yüzünden sivil hükümetleri devirmeye yönelik 27 Mayıs, 12 Eylül gibi darbelerin yaşandığını kaydetti.

Türk siyasi tarihinde silahını doğrudan millete çeviren tek darbe girişiminin “15 Temmuz” olduğunu kaydeden Baykuş, milletin topyekun direnişi sayesinde kalkışmanın bastırıldığını anımsattı.

Konferansın sonunda İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fehmi Tutkun günün anısına Bozkuş’a Türk bayrağı plaketi takdim etti.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir