CÜSHEK Kardeş Okul Projesini Başlattı

CÜSHEK Kardeş Okul Projesini Başlattı
17:34 - Nisan 30 2019 Salı

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Suşehri Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Kulübü (CÜSHEK ) Kardeş Okul Projesini Çataloluk Köyü İlkokulunda bugün başlattı.

Proje kapsamı içerisinde kulüp üyeleri okul kütüphanesi oluşturmak amacı ile okula kitap hediye edildi. Ayrıca ilkokul öğrencilerine hediye edilen kitaplar kulüp üyeleri ve öğretim görevlileri eşliğinde okutularak ve kitap okumanın ardından okul bahçesinde çocuklarla güzel vakit geçirerek oyunlar oynandı.

Cumhuriyet Üniversitesi Suşehri Sağlık Yüksek Okulu Müdürü Doç.Dr. Nilüfer Tuğut açıklama yaparak, “Okulumuz bünyesinde kurulan Hemşirelik Kulübü olarak köy okullarında başlattığımız Kardeş Okul Projesinde, okullarda kütüphane oluşturmak ve öğrencilerle birlikte güzel vakit geçirmek, onlarla oyunlar oynamak ve tanışmak amacı ile böyle bir girişimde bulunduk. Proje kapsamında başka okullara yapacağımız ziyaretlerle Kardeş Okul projemizi devam ettireceğiz” diye konuştu.

Konuşmanın ardında Tuğut, Suşehri Timur Karabal Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof.Dr. Gülay Ercincs, Sağlık Yüksek Okul Sekreteri Ahmet Güler, öğretim görevlileri, okul öğrencileri ve öğretim görevlilerinden oluşan Hemşirelik Kulübü üyeleri, Çatatoluk köyü ilkokulu öğrencileri ve öğretmenleri ile hep birlikte uçurtma uçurup eğlence düzenlediler.