Cumhuriyetin 99. Yılı Sivas’ta Etkinliklerle Kutlandı

Cumhuriyetin 99. Yılı Sivas’ta Etkinliklerle Kutlandı
17:26 - Ekim 29 2022 Cumartesi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yılı Sivas’ta çeşitli etkinliklerle kutlandı. Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Sivas’ta kutlamalara katılımın yoğun olduğu görüldü.

Sivas Cumhuriyetin Kuruluşunu Coşkuyla Kutladı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Sivas’ta çeşitli etkinliklerle coşkulu bir şekilde kutlandı. Cumhuriyet’in 99 yılı kutlamaları Atatürk Kongre Müzesi önünde yapıldı. Törenin başlaması ile birlikte Vali Yılmaz Şimşek, 5. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Piyade Albay Cüneyt Mutlu ve Belediye Başkan Vekili Turan Topgül tören geçidinde halkı selamlayarak Cumhuriyet Bayramlarını kutladılar. Tören geçidinin ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Yağılan programda Cumhurbaşkanı’nın mesajının okunmasının ardından Vali Yılmaz Şimşek konulma yaptı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları il genelinde yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin verilmesi ve şiir dalında dereceye giren şiirin okunması ile devam etti. İl Jandarma Komutanlığı Zara Asayiş Komando bölüğünün gösterisi ve halk oyunu ekibinin gösterisi ile sona erdi.

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi