• DOLAR
  5,8147
  %0,44
 • EURO
  6,4658
  %0,25
 • ALTIN
  276,05
  %0,90
 • BIST
  7,7627
  %1,70
Cumhurbaşkanı Sivas Kongresinin 100.Yıl dönümü etkinliklerine katıldı

Cumhurbaşkanı Sivas Kongresinin 100.Yıl dönümü etkinliklerine katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Sivas Kongresi’nin 100.yıl etkinliklerine katılmak üzere Sivas’a geldi. Cumhurbaşkanı burada yapılan birçok etkinliğe katıldı.

Cumhurbaşkanı Sivas Kongresinin 100. yıl dönümü etkinliklerinde

4 Eylül yıl dönümü kutlama etkinlikleri çerçevesinde yapılacak olan etkinliklere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Bu yıl Sivas’ta birçok etkinlikle kutlanan Sivas Kongresi’nin 100.yılı bugün de düzenlenen etkinliklerle kutlanmaya devam etti. Kongre Müzesi önünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımı ile çeşitli anma ve kutlama etkinlikleri gerçekleştirildi. Yapılacak olan etkinlikler Sivas Halayı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Mehter Takımının yaptıkları gösteri ile başladı.

Kongre binası önünde başlayan etkinliklere Atatürk Anıtı’na çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam edildi. Hazırlanan törenler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da katılımı ile gerçekleştirildi. Etkinliklere Kongre ve Etnografya Müzesi’nin ziyaret edilmesi ile devam edildi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir