Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘S-400’ açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘S-400’ açıklaması
15:12 - Ekim 23 2020 Cuma

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazını Hz. Ali Camii. Erdoğan, namazın ardından basının sorularını yanıtladı. Öğle saatlerinde Kısıklı’daki evinden ayrılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hz. Ali Camii. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, namazın ardından basının sorularını yanıtladı.

“İstanbul, corona virüs salgınında önde gelen şehirlerden biri”

İstanbul’da artan corona virüs vakalarıyla ilgili soruyu yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Şu an itibariyle İstanbul gerçekten corona virüs salgınında önde gelen illerden biri. Ve bu mücadeleyi özellikle yazılı görsel medyada sürdürmemiz gerekiyor. Ve kolektif mekanlardan ciddi bir şekilde kaçınmamız gerekiyor.” çok daha hızlı. Buna kendi evlerimiz de dahildir. Bu hassasiyeti olabildiğince gösterelim ki misafirlerimizden evlerimizden korunmamıza özen gösterelim. “

“Rusya’nın Türkiye’sine olumsuz yorum yok”

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Türkiye’de neden Minsk grubu başkanlarından biri ‘Erdoğan’ı değerlendirirken; “Sayın Aliyev’in tanıklığı bir kenara bırakılamaz. Yani burada barış için bir yer satın almayı düşünüyorsanız, burada Rusya nasıl bir çözüm için, Türkiye de en azından Rusya olarak barış için yer almanın doğru olduğuna inanıyor. Ermenistan ise Azerbaycan diyor. Rusya da teklif verelim Türkiye’ye. Türkiye’deki barış görüşmelerinin Rusya ile birlikte bulunması gerektiğini söylüyor. Aslında Rusya’nın bu konudaki olumsuz yaklaşımı şimdiye kadar kulağıma gelmedi. Rusya’nın Türkiye’si hakkında olumsuz bir açıklama yok. ” dedi.

Amerika’nın S-400 açıklaması

ABD Savunma Bakanlığı tarafından S-400’lerin test edilmesinin eleştirilmesi sorusuna da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi; “Test yapıldı, hala yapılıyor. Amerika’nın bu yaklaşımı bizim için kesinlikle bağlayıcı değil. Bu tür olasılıkları test etmeyeceğiz ama ne yapacağız? Ayağa kalkıp Amerika’ya sormayacağız. Sadece biz değiliz. S-400, onun dışında çok hafif orta ağır silahlar … Bunlar Amerika’dan aldığımız silahları da içeriyor. Onları da test ediyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Yunanistan’da S300’ler var. Bırakın test edin. Amerika burada bir şey söyledi mi? “Beylere ait bir silah olduğu anlamına geliyor. Kararlıyız, yolumuza aynı şekilde devam edeceğiz.

Metin Başar

Yorumlar (0)
Yorumlar E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi