Cumartesi Pazarı Modern Hale Getirildi

Cumartesi Pazarı Modern Hale Getirildi
14:24 - Mart 17 2019 Pazar

Modern hale getirilmiş olan Cumartesi Pazarı hizmete girdi. Sivas Belediye tarafınca yapılan yenileme çalışması sonrasında Cumartesi Pazarı’nın açılışı yapıldı.

Sivas Belediyesi tarafından üstü kapatılma suretiyle modernize edilen Cumartesi Pazarı, bölge otoparkı ve çok amaçlı etkinlik alanı bugün itibariyle hizmete açıldı.

Kent genelinde caddelerin ve yolların üzerine kurulan pazarları daha kullanışlı ve modern mekanlara taşımak için çalışan Sivas Belediyesi, bahsi geçen bu alanların üzerini dayanıklı ve estetik malzemelerle kapatarak daha fonksiyonel hale getirdi.

Kötü hava koşullarında da kullanım kolaylığı sağlayan mekanlar, diğer günlerde ise toplu organizasyonlara ev sahipliği yaparak aynı zamanda otopark hizmeti de veriyor. Bu doğrultuda belediye tarafından yapımı tamamlanan Cumartesi Pazarı, bölge otoparkı ve çok amaçlı etkinlik alanlarının açılışı yapılarak hizmet vermeye başlaması sağlandı.

Açılış töreninde konuşan Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, geçmiş dönemdeki Sivas ile bugünkü Sivas’ı kıyaslamanın mümkün olmadığını belirterek,”Hava kirliliği, su sorunu, altyapı sıkıntıları, yol ve kaldırım problemleri tarih oldu. Köprüler, kavşaklar, alt geçitler, tüneller, otoparklar, atık su ve içme suyu artırma tesisleri, park ve bahçeler ile daha sayamadığımız birçok alanda rabbime şükürler olsun bu şehirde her şey değişti. Sivas bunu biliyor, gözü olan görüyor, kulağı olan duyuyor, kalbi olan hissediyor. Hakkın ve halkın rızasını kazanmak için gece-gündüz demeden, ailemizi, ticaretimizi ihmal ederek bu hizmetleri hayata geçirdik.” dedi.

Başkan Aydın Cadde ve sokaklara kurulan eski pazarları hatırlatarak,”Vatandaşlar da esnaflar da bu durumdan memnun değildi. Yaz-kış ayrı sorunlarla karşılaşırlardı. Bizim insanımız her şeyin en güzeline layık diye düşündük ve sizlere yakışır bir eseri daha hizmete sunduk. Tamamen modern bir yapıya kavuşturduğumuz bu pazarda rabbim esnafımıza helal, bol kazanç versin. Vatandaşlarımıza sağlık ve huzurlu günler nasip etsin. Bu eser şehrimize ve bölgemize hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerine yer verdi.

Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Adem Argın konuşmaların ardından il protokolüne yapılan hizmetlerden dolayı günün anısına tablo hediye etti. Daha sonra protokol üyeleri kurdele kesilerek bu mekanların açılışı yapıldı.