• DOLAR
  5,8890
  %0,55
 • EURO
  6,5329
  %0,05
 • ALTIN
  294,89
  %0,78
 • BIST
  7,6666
  %0,02
Çin’den Flaş Kur’an-ı Kerim ve İncil açıklaması

Çin’den Flaş Kur’an-ı Kerim ve İncil açıklaması

Geçtiğimiz günlerde Doğu Türkistan’da Uygur Türklerine yaptığı kötü muamele sebebiyle Mesut Özil’in de sosyal medyadan eleştirdiği Çin Komünist Partisi yine tüm dünyanın tepkisini çekecek bir icraata hazırlanıyor.

Alınan bilgilere göre Çin hükümeti, milyarlarca insan için mukaddes sayılan Kuran-ı Kerim ve İncil’i kendi ideolojilerine uymadığı için yeniden yazmaya karar verdi.

Çin Başbakan Yardımcısı tarafından bir sempozyumda yapılan açıklamalarda ülkedeki dini yayınların içeriği eleştirildi ve bazı çevirilerin yeniden yapılması yönünde çalışma yapıldığı aktarıldı. Kuran-ı Kerim ve İncil’in yeniden Çin diline çevrileceğini ifade eden Wang Yung ülkesindeki müslümanların büyük tepkisini çekti.

Konuyla ilgili Çin hükümetine dünyadan büyük bir tepki verilmese de önümüzdeki günlerde konunun özellikle tüm müslüman alemi tarafından kınanması bekleniyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir