Sivas Haberler

Cin Çıkartacağız Dediler 700 BİN TL Dolandırdılar

6 kişinin dini duygularını istismar eden iki kişi 700 BİN TL toplamışlar.

Cin Çıkartacağız Dediler 700 BİN TL Dolandırdılar
276 Okundu
16 Nisan 2019 - 18:51

Sivas İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen takip sonucu 6 kişiyi dini duyguları istismar edip 700 Bin TL Dolandıran Ş.T. ve A.A. isimli iki kişi yakalandı. Hoca olarak kendilerini tanıtan dolandırıcıların mağdurları ; Cin çıkartma, define bulma, sıkıntılarını giderme ve şifa verme gibi vaatlerle kandırıldıkları öğrenildi. Ş.T.’nin kendisini Artin ismiyle tanıttığı, A.A.’nın ise mağdurlar ile Ş.T.’nin buluşmasına aracılık ettiği öğrenildi.

A.A. ve Ş.T. emniyetteki ifadelerinin tamamlanmasının ardından bugün adliyeye götürüldü. Hakim karşısına çıkan iki kişi dolandırıcılık suçu ile tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Cenk Akarsu

İletişim: cenkakarsu@sivashaberler.com
Sivas Haberler Editörü aynı zamanda yazarlık yapmaktadır.
Cenk Akarsu

Türkiye'nin Sivas iline ait günlük yaşanan son dakika gelişmelerini Sivashaberler.com sitesinden takip edebilirsiniz. Sivas Haberler sitesindeki içerikler izinsiz kullanılamaz, kullanıldığı taktirde kullanılan yazının linkinin paylaşılması zorunludur. Sitemiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır, kaynak gösterilmeden izinsiz yazılarımız yayınlanamaz. Sivashaberler.com güncel yaşam haberleriyle birlikte Sivas şehrinde yaşanan tüm gelişmeleri sunmakta ve hızlıca haberdar olmanızı sağlamaktadır.

Bize Ulaşın :

Telefon : (0346) 221 00 00

WhatsApp : +54 9 375 166-6918

E-posta : sivashaberlercom@gmail.com

Adres : Sularbaşı Mh, Atatürk Cd. Cumhuriyet Meydanı No:6, 58069 Merkez/Sivas

Sivashaberler.com Türkiye'nin Sivas iline ait yerel haber sitesidir, tarafsız ve doğru habercilik anlayışıyla Sivas Haberleri hizmeti vermektedir. İHA Abonesidir.

Google Play Apple Store