• DOLAR
  5,7584
  %0,16
 • EURO
  6,3470
  %0,09
 • ALTIN
  271,14
  %-0,27
 • BIST
  104.898
  %1,08
CHP 4 Eylül’de Sivas’ta Toplanacak

CHP 4 Eylül’de Sivas’ta Toplanacak

CHP 4 Eylül tarihinde Parti Meclisi’ni Sivas’ta toplayacak. Sivas Kongresi’nin 100. Yılına özel olarak yapılacak olan Parti Meclisi toplantısının Sivas’ta gerçekleştirileceği açıklandı.

Manda ve himayenin reddedildiği ve Milli Mücadele’ye ışık tutan Sivas Kongresi’nin tarihi anlam ve önemine atıfta bulunan CHP; 4 Eylül tarihinde Sivas’ta Parti Meclisi’ni toplayacak. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla CHP yönetimi Sivas’ta bir araya gelecek.

Sivas’ta yapılacak olan PM toplantısına İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı olan Ekrem İmamoğlu da katılacak. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışını eski başbakan Binali Yıldırım’ı geride bırakarak kazanan İmamoğlu; Sivaslılarla buluşacak.

Misafirperverliğiyle ünlü Sivas şehri İstanbulluların kalbini kazanmayı başarmış olan Ekrem İmamoğlu’nu bağrına basacak. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nu bağrından çıkartmış bir şehir olan Sivas; muhalefetin simge isimlerinden birisini konuk edecek. Ülke çapında çok sevilen İmamoğlu; Sivaslılarla 4 Eylül gibi anlamlı bir günde buluşacak.

Konuya dair bir açıklama yapan CHP Sivas İl Başkanı Dr. Ahmet Turan Temel; etkinlikler kapsamında 4 Eylül Çarşamba Günü itibariyle Cumhuriyet Üniversitesi 4 Eylül Kültür Merkezi binasında ‘’ Uğurlar Olsun 100 Yılın Hikayesi’’ adından bir etkinliğin de düzenleneceğini belirtti. Uğurlar Olsun 100 Yılın Hikayesi etkinliği şair ve yazar Sunay Akın tarafından seyircilere sunulacak.

Etiketler:
manşet

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

SON HABERLER

Türkiye Anadolu bölgesinde bulunan Sivas şehrinin günlük yaşanan son dakika haberlerini hızlıca takip etme fırsatını Sivashaberler.com ile yakalayın. Sivas Haberler sitesinde yazılan tüm haberler editörler tarafından özgün hale getirilmektedir. İlçe haberleri ile birlikte nöbetçi eczane, konaklama bilgileri, gezi önerileri, tarihi kalıntılar olmak üzere her konuda bilgilendirmeler yer alıyor. Sivas haber hizmetinin yanı sıra, şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak genel bilgilere kolay ulaşım sağlayın.

sivas haberler google play sivas haberler app store

sanalbasin üyesidir